Sztuka negocjacyjna

Negocjacje uważane są jako jedna z wielu kompetencji dobrego handlowca. Bycie skutecznym negocjatorem nie należy do  łatwych zadań. Bardzo duże znaczenie ma to, z kim współpracujemy. Dobry negocjator powinien przejawiać wiele cech,  żeby osiągnąć sukces.

Po pierwsze powinien być pozytywnie nastawiony i wierzyć we własne możliwości. Po drugie powinien aktywnie słuchać. Powinien wykazać się odwagą i kreatywnością. Nieśmiała osoba, którą stresują rozmowy może sobie nie poradzić, ponieważ będzie się bała zabrać głos, wyrazić swoją opinię i zaproponować inne rozwiązanie. Podczas negocjacji bardzo istotne jest dokładne przeanalizowanie propozycji składanych przez kontrahenta. Musimy wiedzieć  czy warunki współpracy przez niego proponowane są dla nas korzystne. Ważne jest także to, aby własne propozycje były logiczne i dawały zarówno nam, jak i partnerowi odpowiednie korzyści Poza tym musi poznać słabe i mocne strony swojego partnera i zrobić dobre pierwsze wrażenie, przecież liczy się pierwsze 20 sekund.

Warto zaznaczyć fakt, że nie trzeba urodzić się wspaniałym negocjatorem, aby osiągnąć sukces. Technika negocjacji jest umiejętnością nabytą, uzyskiwaną metodą prób i błędów. Jej celem jest nauczenie się i poznanie pewnych standardów, które pozwalają zaprezentować własne stanowisko i przekonania i tym właśnie sposobem dojście do korzystnego dla obu stron rozwiązania. Warsztat negocjacji przynosi pozytywne skutki, jeśli opiera się na z góry określonych zasadach

Dlaczego warto prowadzić negocjacje? W jaki sposób przygotować się i poprowadzić rozmowę z klientem? Jak skutecznie uzyskać korzyści ze współpracy?

Szkolenia z negocjacji  to nie tylko źródło odpowiedzi na powyższe pytania, to przede wszystkim trening umiejętności negocjacyjnych. Proponujemy szkolenia Piotra Tomasza Sidewicza: http://sprzedaz.projektgamma.pl/szkolenia/zaawansowane-negocjacje-w-biznesie-gra-negocjacyjna