Szkolenia pracownicze – nowy i pożyteczny trend w biznesie


Kryzys ekonomiczny zmusił wielu przedsiębiorców do zmniejszenia liczby zatrudnianych pracowników. Większy nacisk kładzie się obecnie na kompetencje zespołu i jego realne wyniki. Niezastąpionym sposobem zwiększania możliwości pracowników są szkolenia biznesowe
.

Oferta szkoleń jest niezwykle bogata – od tych menadżerskich i sprzedażowych, poprzez szkolenia dotyczące rekrutacji i selekcji pracowników, aż do efektywnego zarządzania czasem, czy zaawansowanych technik prezentacji. W ostatnich latach pojawiło się wiele firm, oferujących tego typu usługi. Ich celem jest dostarczenie pracodawcy możliwej do zmierzenie poprawy efektywności pracowników.

Koszty szkoleń wahają się od kilkuset do ponad tysiąca złotych za spotkanie/serię spotkań. Wysokie ceny nie powinny jednak odstraszać właścicieli firm, bowiem efekty przyniesione przez takie szkolenia z dużym prawdopodobieństwem zwrócą się w przyszłości, a w dłuższej perspektywie czasu przyniosą nawet zyski. Potencjał ludzki jest  praktycznie nieograniczony, a zadaniem firmy szkoleniowej jest wydobycie z pracownika owego potencjału i spotęgowanie jego efektywności.

Szkolenia biznesowe rozpowszechnione są bardzo  w Stanach Zjednoczonych. Wystarczy wspomnieć o firmie ” ActionCoach Business Coaching”, która ma ponad 1000 biur w 46 państwach i przeprowadzająca szkolenie dla dziesiątek tysięcy uczestników każdego tygodnia, pokazując właścicielom przedsiębiorstw: jak lepiej zarządzać czasem, budować dobrze zorganizowany zespół pracowników, zarabiać więcej pieniędzy, stać się specjalistą od negocjacji, czy lepiej sprzedawać.

Także na polskim rynku pojawiło się obecnie wiele profesjonalnych firm szkoleniowych. Jedną z nich jest Gamma – firma szkoleniowo – doradcza, mająca swoją siedzibę w Warszawie.. Wśród jej klientów można wymienić m.in.: T-Mobile, Samsung, Alior Bank, SONY, Real, Radio Eska, Red Bull, ale także Ministerstwo Skarbu Państwa czy Kancelarię Sejmu. Firma cieszy się dużym zaufaniem i ma już ponad pięcioletnie doświadczenie w zakresie oferowanych usług, a w samym roku 2012 trenerzy Gammy wypracowali ponad 1300 dni szkoleniowych, z których skorzystało ponad 11 tysięcy. Rok temu firma została odznaczona certyfikatem Firmy Szkoleniowej Roku 2012.

Jeżeli właściciel przedsiębiorstwa czuje, że są pola, na których może znacząco poprawić funkcjonowanie swojej firmy, to zainwestowanie w szkolenia biznesowe dla pracowników (a może i samego siebie), wydaje się godnym polecenia rozwiązaniem. Warto przejrzeć szeroką ofertę szkoleń biznesowych, bo z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Ostatnio największą popularnością cieszy się biznes coaching.

Autor: Magda