Puste CV? Co dalej?

Zacząłeś zastanawiać się nad swoją przyszłością: co będę robił po studiach, gdzie pójdę do pracy, co powinienem mieć w CV, aby ktoś zwrócił uwagę akurat na moje? Bardzo ważna sprawą jest uczelnia. Renomowane państwowe uczelnie zapewniają większą renomę, niż prywatne.

Kolejna ważną sprawą jest doświadczenie, które nabyłeś pracując w przeszłości. Osoba rozpatrująca Twoje CV jest bardzo zainteresowana, tym gdzie pracowałeś i co się tam nauczyłeś. Mocnym punktem jest znajomość języków obcych oraz programów komputerowych. Język angielski na poziomie komunikatywnym jest warunkiem koniecznym w wielu miejscach pracy, jak również znajomość środowiska Office. Pracodawcy mile patrzą na wszelkiego rodzaju przebyte szkolenia. Wnioskują z tego, że jesteś osobą ambitną, która lubi poszerzać swoją wiedzę. Na rynku jest wiele firm oferujących szkolenie z różnego zakresu. Przeszukując Internet, możesz znaleźć znaczną ilość ogłoszeń oferujących darmowe szkolenia menadżerskie, sprzedażowe i wiele innych.

rozwoj-osobisty-szkolenie

Warto brać udział w takich wydarzeniach, oprócz zdobytej na nich wiedzy, są mocnymi punktami w Twoim CV. Wartością dodatnia są również akcje charytatywne, aktywność w samorządzie studenckim czy nietuzinkowe zainteresowania. Na koniec szata graficzna CV powinna być przejrzysta i przyjemna dla oka.