Na co powinni stawiać pracownicy działów HR?

Wybór odpowiedniego szkolenia, dostosowanego do potrzeb naszej firmy, nie jest zadaniem łatwym. Warto wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Po pierwszy, należy dobrze rozeznać się w ofercie firm szkoleniowych. Oczywiście, liczy się cena, jednak musimy pamiętać, że jakość kosztuje. Trzeba sprawdzić, ile lat dana firma szkoleniowa działa już na rynku, jakie podmioty były jej klientami , jakich zatrudnia trenerów (chodzi zwłaszcza o ukończone szkoły i kursy). Gdy już wybierzemy firmę, z której usług chcemy skorzystać, powinniśmy zastanowić się, jak typ szkolenia nas interesuje.

Aby podjąć właściwą decyzję, można w pierwszej kolejności zapytać samych pracowników, jakie umiejętności chcieliby w swojej pracy podnieść. Po drugie należy tę decyzję przedyskutować z szefem. Idealnym rozwiązaniem jest przeprowadzanie szkoleń dla pracowników i kadry menadżerskiej, korzystając z usług jednej firmy szkoleniowej, bowiem wtedy szefowie lepiej wiedzą, jakie umiejętności należy jeszcze rozwijać u pracowników. Z jakiegoś powodu jednak często wybiera się inną firmę szkoleniową dla kadry pracowniczej, inną dla menadżerskiej – i jest to dosyć poważny błąd.

Po odbytym szkoleniu, warto zapytać się o szczere odczucia osób, którym je zorganizowano. W przypadku negatywnych, następnym razem pomyślimy o zmianie firmy szkoleniowej, w przypadku pozytywnych – cóż, mamy dowód, że nas research był skuteczny. Powodzenia!